Zawory sterowane elektrycznie
Podkategorie i filtry
Filtry
w kategorii: Zawory sterowane elektrycznie
Wybrane Filtry
Cena
Marka
Zawory sterowane elektrycznie to nowoczesne rozwiązania wykorzystywane w automatyce przemysłowej, systemach hydraulicznych i instalacjach sanitarnych. Dzięki precyzyjnemu sterowaniu przepływem medium za pomocą sygnału elektrycznego, zawory te zapewniają wysoką efektywność, niezawodność oraz łatwość integracji z systemami sterowania. W MW-TECH znajdziesz szeroki wybór elektrycznie sterowanych zaworów dopasowanych do różnych zastosowań i warunków pracy.
Lista produktów
Zawory sterowane elektrycznie – precyzyjna kontrola nad przepływem medium
Zawór elektromagnetyczny pneumatyczny to urządzenie pozwalające na precyzyjną kontrolę nad przepływem mediów, niezbędną w wielu branżach przemysłu. Specyfika elektrozaworów polega na wykorzystaniu cewki elektromagnetycznej i impulsów elektrycznych. Bogaty wybór modeli znajdziesz w asortymencie naszej firmy. Oferujemy szeroką gamę zaworów kompatybilnych z różnymi aplikacjami i odpowiednich zarówno do zastosowań standardowych, jak i wysoce specjalistycznych. Jeżeli zatem interesują Cię tego typu produkty, koniecznie zapoznaj się z asortymentem MW TECH, a kontaktując się z nami, uzyskaj profesjonalne wsparcie przy wyborze optymalnego modelu urządzenia.
Dlaczego warto sięgnąć po zawory MW TECH?
Na zawory MW TECH warto postawić ze względu na ich doskonałą jakość wykonania, trwałość, mechanizm działania oraz wszechstronne zastosowanie. Główne atuty naszych produktów to:
- dokładność i szybkość działania – zarządzanie przepływem mediów za pomocą sygnałów elektrycznych umożliwia precyzyjne kontrolowanie tego procesu, a szybkie przełączanie zaworów gwarantuje sprawną pracę układu pneumatycznego;
- odporność na korozję oraz wytrzymałość – wysoka jakość komponentów wykorzystywanych do produkcji zaworów, solidna obudowa i staranna jakość wykonania decydują o trwałości naszych urządzeń, pozwalającej na intensywne, wieloletnie użytkowanie każdego elektrozaworu pneumatycznego;
- łatwość montażu – instalacja naszych zaworów nie nastręcza trudności, a urządzenia przystosowane są do pracy z różnymi układami pneumatycznymi;
- pełna automatyzacja – korzystając z naszych zaworów, masz możliwość zdalnej obsługi systemu pneumatycznego;
- wszechstronne zastosowanie – dzięki bogatej ofercie elektrozaworów o zróżnicowanej konfiguracji portów i odmiennym mechanizmie działania bez trudu znajdziesz model przeznaczony do wykorzystania w wybranej gałęzi przemysłu. Co istotne, każdy nasz zawór sterowany elektrycznie może być zasilany napięciem o różnych wartościach. Jest zatem kompatybilny z wieloma źródłami energii elektrycznej.
Elektrozawory – zastosowanie w różnych branżach
Zawór pneumatyczny sterowany elektrycznie to urządzenie znajdujące szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, wymagających efektywnego zarządzania przepływem mediów, precyzyjnego sterowania układem pneumatycznym oraz starannej kontroli otwierania i zamykania zaworów. Urządzenia tego typu najczęściej wykorzystuje się w takich branżach jak:
- automatyka przemysłowa,
- robotyka,
- pneumatyka,
- systemy transportowe,
- przemysł motoryzacyjny,
- montaż komponentów na liniach produkcyjnych i pakowanie gotowych produktów na liniach pakujących.
Elektrozawory pneumatyczne – podstawowa klasyfikacja
Szeroki asortyment urządzeń MW TECH obejmuje elektrozawory pneumatyczne o różnej liczbie portów:
- elektrozawór pneumatyczny 2/2 – najprostszy model o dwóch portach;
- zawór elektromagnetyczny 3/2 – urządzenie wyposażone w trzy porty i powszechnie wykorzystywane w układach pneumatycznych, w których nie wystarcza proste sterowanie przepływem mediów, a niezbędna jest dodatkowa kontrola odpowietrzania;
- elektrozawór pneumatyczny 5/2 lub 5/3 – modele zaworów z taką konfiguracją portów to urządzenia o konstrukcji silnie rozbudowanej, znajdujące szerokie zastosowanie w układach sterowania przepływem mediów, które wymagają rozwiązań bardziej zaawansowanych.
Zawory 5/2 o konstrukcji monostabilnej i bistabilnej
Sposób pracy zaworów 5/2 determinuje ich konstrukcja – monostabilna bądź bistabilna. Oba typy zaworów różnią się też cechami użytkowymi i zastosowaniem, a wybór pomiędzy nimi powinien być uzależniony od wymagań aplikacji wykorzystywanych w automatyce.
- zawór o konstrukcji monostabilnej – posiada jedną pozycję stabilną. Wraz z emisją impulsu sterującego zawór elektromagnetyczny przełącza się do pozycji niestabilnej, a po ustaniu sygnału – dzięki pracy specjalnego mechanizmu – natychmiast powraca do stanu wyjściowego. Taki automatyczny powrót do pozycji wyjściowej jest szczególnie pożądany, jeśli priorytet stanowi bezpieczeństwo. Korzystając z zaworu monostabilnego, możesz mieć pewność, że w przypadku awarii bądź braku zasilania, urządzenie samodzielnie powróci do pozycji bezpiecznej;
- zawór o konstrukcji bistabilnej – ten model zaworu (jak wskazuje sama nazwa) posiada parę pozycji stabilnych. Impuls sterujący powoduje przełączenie zaworu z pozycji pierwszej do drugiej. W niej urządzenie pozostaje nawet po zaniku sygnału. Takie rozwiązanie wyśmienicie sprawdza się w systemach, gdzie wymagane jest zachowanie ostatnich ustawień mimo braku ciągłego zasilania. Zastosowanie zaworów bistabilnych jest też korzystne pod względem ekonomicznym. Brak konieczności nieustannego zasilania energią elektryczną pozwala znacznie ograniczyć jej zużycie.
Zawory 5/3 w położeniu środkowym – odcięte, odpowietrzone i zasilone
Szczególną staranność należy zachować przy wyborze zaworów o budowie 5/3. Koniecznie zwróć uwagę na tak zwane położenie środkowe, czyli metodę dostępu do portu środkowego zaworu, a więc jego głównej komory. W zależności od sposobu dostępu do tego elementu konstrukcyjnego odmiennie będzie wyglądał przepływ mediów w pozycji środkowej (neutralnej), a tym samym inaczej ukształtuje się dynamika pracy układu pneumatycznego. W naszej ofercie znajdziesz elektrozawory o trzech rodzajach dostępu do portu środkowego:
- zawór odcięty – w tym modelu środkowy port jest w pełni odizolowany od zasilania oraz kontaktu z atmosferą, a przepływ medium w pozycji spoczynkowej zostaje zatrzymany. Takie rozwiązanie zaleca się, gdy trzeba zapobiec niekontrolowanemu przepływowi powietrza i pożądana jest całkowita izolacja układu pneumatycznego. To doskonały wybór, jeśli zależy Ci na ograniczeniu strat energii elektrycznej oraz pełnej kontroli nad sterowaniem przepływem;
- zawór odpowietrzony – środkowy port tego modelu łączy się z atmosferą. Zawór, znajdując się w pozycji neutralnej, odcina dopływ ciśnienia. Skutkiem tego nadmiar powietrza z siłowników zostaje uwolniony na zewnątrz. Taka konstrukcja doskonale sprawdza się w przypadku awarii systemu. Szybko rozładowując ciśnienie w głównej komorze zaworu, minimalizuje negatywne skutki awarii dla całej instalacji, a tym samym wpływa na jej żywotność i zwiększa poziom bezpieczeństwa;
- zawór zasilony – w tym modelu zaworu port środkowy jest połączony z linią zasilającą. W pozycji neutralnej komora jest zatem zasilana stałym ciśnieniem roboczym. Takie rozwiązanie to optymalny wybór, jeśli w instalacji niezbędne jest stałe ciśnienie, a jej sprawne działanie wymaga płynnej pracy napędu pneumatycznego. Po elektrozawór zasilony sięgnij, jeśli priorytetem jest dla Ciebie dynamika działania układu.
Wyboru pomiędzy trzema modelami zaworów 3/5 dokonaj w oparciu o indywidualne potrzeby, rodzaj medium, typ układu pneumatycznego oraz kwestie efektywności pracy zaworów i względy bezpieczeństwa. Co ważne, każdy z modeli oferowanych w naszym sklepie internetowym posiada trzystopniową regulację przepływu medium.
W ofercie MW TECH znajdziesz szeroki wybór zaworów elektromagnetycznych do różnych aplikacji – zarówno standardowych, jak i specjalistycznych. Skontaktuj się z nami i dobierz odpowiedni zawór do swojego systemu!
Darmowa przesyłka
Na terenie Polski dla każdego zamówienia powyżej 500 zł, zamówienia składane do godziny 14:00 są wysyłane tego samego dnia.