Zawory

Zawory

Aby różnego rodzaju instalacje pneumatyczne mogły być eksploatowane w możliwie najbardziej odpowiedni oraz wydajny sposób, konieczne jest zastosowanie jakościowych podzespołów do nich. Wspomnieć w tym miejscu należy przede wszystkim o zaworach. W ramach prowadzonych działań zajmujemy się dostarczaniem nowoczesnych systemów pneumatycznych, które znajdują swoje zastosowanie w bardzo wielu obszarach.

Postaw na sprawdzone rozwiązania

Propozycja naszej firmy to przede wszystkim elektrozawory. Służą one do sterowania przepływem mediów ciekłych lub gazowych. W akcesoriach tych zmianę położenia zaworu wywołuje sygnał elektryczny. Powstałe pole magnetyczne przyciąga rdzeń, pokonujący tym samym siłę sprężyny. W sytuacji, gdy pole magnetyczne znika, rdzeń na skutek działania tejże sprężyny wraca do swojej pierwotnej pozycji.

Oferowane przez nas elektrozawory zostały wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów i podzespołów, co sprawia, że mogą być użytkowane przez długi czas bez jakichkolwiek oznak zużycia oraz zniszczenia.

Szeroka oferta firmy

Dostarczamy także zawory ręczne. W obszarze pneumatyki jest to jeden z najczęściej używanych komponentów. Akcesoria te są wykorzystywane do sterowania kierunkiem przepływu określonego medium. Umożliwiają bezpośredni wpływ na działanie całego systemu. Zawory ręczne są stosowane przede wszystkim w starszych instalacjach, gdyż do ich właściwego funkcjonowania nie są potrzebne impulsy elektryczne oraz skomplikowane systemy informatyczne odpowiedzialne za sterowanie przepływem medium.

 • Zawory rozdzielające
 • – 2 – drogowe,
  – 3 – drogowe,
  – 4 – drogowe,
  – 5 – cio drogowe
  – sterowanie elektromagnetyczne (elektryczne, elektrozawory)
  – sterowanie pneumatyczne
  – sterowanie mechaniczne
 • Zawory zwrotne
 • Zawory odcinające
 • Zawory dławiące i dławiąco-zwrotne
 • Zawory szybkiego spustu

Sprawdź, co oferujemy

Zachęcamy do zapoznania się z całością oferty naszej firmy, a także do wybrania najodpowiedniejszych rozwiązań dla swoich potrzeb. Szeroka propozycja powoduje, że jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających Klientów zarówno pod względem funkcjonalności, jak i jakości wykonania. Oprócz wcześniej wspomnianych oferujemy także zawory nożne, które są wykorzystywane przede wszystkim przez operatorów maszyn i dużych urządzeń przemysłowych.